Powraca kolejna edycja programu: „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie: profilaktyka uzależnień, promocja aktywności fizycznej i zdrowia psychicznego”, którego celem jest ograniczenie e-uzależnień wśród dzieci i młodzieży, wynikających z nadużywania telefonu/Internetu, które skutkować mogą brakiem aktywności fizycznej, nadwagą i otyłością oraz zaburzeniami psychicznymi.
W ramach programu zostanie przeprowadzonych 6 eventów (marzec), w szkołach z terenu Powiatu Wrocławskiego, dla dzieci, młodzieży z klas 4–8, nauczycieli oraz rodziców. Prelegentami będą: Roman Lachowolski (pseud. Roman Bosski) – Prezes Fundacji Drużyna Mistrzów Sport, Muzyka, Pasja, mówca motywacyjny, działacz społeczny, twórca warsztatów profilaktycznych przeciwko uzależnieniom oraz Aleksander Włodarczyk specjalista dietetyk. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące kształtowania zachowań prozdrowotnych, przeciwdziałania uzależnieniom, w zakresie dot. promocji zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, dobrostanu psychicznego oraz profilaktyki nadwagi i otyłości oraz zachowań destruktywnych. Dzięki obecności dietetyka dzieci, młodzież i ich opiekunowie będą mogli zadawać pytania oraz skonsultować jadłospisy pod kątem zbilansowania składników odżywczych.
W związku z dużym zainteresowaniem szkół, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zdecydował o kontynuacji ww programu, który trwa do 26 marca 2024 r. Szczegóły poniżej na plakacie.
Program finansowany jest z budżetu Powiatu Wrocławskiego.
