W Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze z cyklu kwartalnych śniadań prasowych, poświęcone programowi modernizacji dróg i mostów. Podczas spotkania Włodzimierz Chlebosz, Starosta Powiatu Wrocławskiego, wraz z Wicestarostą Marcin Korytko, przedstawili plan inwestycyjny, który czyni rok 2026 najbardziej rozwojowym okresem dla infrastruktury w historii powiatu.
W 2026 roku na inwestycje drogowe przeznaczonych zostanie 235 mln zł. Łącznie do 2029 roku zabezpieczono 390 mln zł na rozwój infrastruktury.
Jak podkreślił Starosta Włodzimierz Chlebosz:
„Drogi powiatowe to krwioobieg naszej aglomeracji. Łączą sieć krajową z domami i zakładami pracy. Bez nich rozwój gospodarczy powiatu i całej aglomeracji nie byłby możliwy”.
W ciągu ostatnich pięciu lat wydatki na drogi wzrosły ponad dwukrotnie. Program obejmuje nie tylko budowę i modernizację nawierzchni, lecz także odbudowę infrastruktury po powodzi. Na ten cel przeznaczono 53 mln zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na odbudowę mostów w Wawrzeńczycach oraz odcinka drogi Siedlakowice–Kryształowice.
Budowa ronda przy drodze krajowej nr 35 w rejonie Tyńca Małego – 14,5 mln zł.
Przebudowa skrzyżowania w Sobótce – 8,3 mln zł.
Modernizacja drogi w Chrząstawie Małej – 23,7 mln zł.
Wicestarosta Marcin Korytko podkreślił, że priorytetem samorządu jest bezpieczeństwo i skuteczność działań inwestycyjnych. Dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu na kluczowe zadania pozyskano do 98% dofinansowania zewnętrznego.
Spotkanie zainaugurowało nowy cykl kwartalnych śniadań prasowych Powiatu Wrocławskiego. Władze powiatu zapowiedziały organizację regularnych briefingów, aby zapewnić mieszkańcom pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego oraz bieżący dostęp do informacji o realizowanych projektach