W poniedziałek, 4 października oficjalnie ruszyła budowa kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ramach prac, które mają potrwać 14 miesięcy, wybudowane zostanie 2,5 km drogi, dwa ronda i ścieżka rowerowa. Za realizację inwestycji wartej 31 mln zł odpowiada wybrana w przetargu spółka Budimex. Nowy odcinek powstanie od ul. Grota-Roweckiego do ronda w Iwinach Wrocławskich. W uroczystościach przekazania placu budowy uczestniczył Andrzej Szawan- Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.