W dniu 8 stycznia w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, na podstawie postanowienia prokuratury, przeprowadzono czynności polegające na przeszukaniu dwóch stanowisk pracy w Wydziale Komunikacji.
Z informacji przekazanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzących czynności wynika, że przeszukanie to miało związek z wcześniejszym zatrzymaniem dwóch pracowników tego wydziału.
Czynności podjęte przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu są elementem postępowania sprzed lat prowadzonego przez organy ścigania. Wydział Komunikacji od dłuższego czasu współpracuje z właściwymi organami, na bieżąco przekazując wymagane informacje oraz dokumenty.
W zależności od dalszego przebiegu postępowania oraz postanowień i informacji przekazywanych przez organy prowadzące sprawę, podejmowane będą działania przewidziane obowiązującymi przepisami prawa.
Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pracuje w normalnym trybie i zapewnia bieżącą obsługę mieszkańców.