Dnia 11 września 2023 roku odbyła się trzecia sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. Z uwagi na rozpoczęcie roku szkolnego, przedstawiciele Powiatu Wrocławskiego, jak i Radni MRPW, postawili na hybrydową formę sesji.
Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca Młodzieżowej Rady - Oliwia Medyńska. Obecni stacjonarnie byli także: Członek MRPW - Aleksander Staszków oraz w zastępstwie za Starostę Romana Potockiego – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego - Beata Pierzchała.
Podczas spotkania, na mocy Uchwały nr III/8/2023, powołano Komisję oceniającą i przyznającą nagrody podczas nadchodzącego Festiwalu Talentów, zaplanowanego na dzień 2 października br. Przy okazji podjętej dyskusji wybrano szatę graficzną zaproszeń na wydarzenie.
Dodatkowo warto podkreślić, że powołana Komisja ds. Social Mediów już niebawem prężnie ruszy z regularną aktywnością na platformach: X, Facebook czy TikTok.
W pozostałych punktach spotkania Dyrektor Beata Pierzchała podjęła temat wydarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu pomiędzy Sesjami Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. Były to m. in. Dożynki Powiatowo-Gminne w Jordanowie Śląskim czy kolejne edycje Białych Niedziel w powiecie wrocławskim. Dyrektor podziękowała także młodzieży w imieniu Starosty Romana Potockiego za wypełnienie obowiązków w formie czynnego uczestnictwa w ww. wydarzeniach.
Na sam koniec posiedzenia przegłosowano koncept szkolenia z autoprezentacji, które zostanie przeprowadzone przez ekspertów urzędników, aby pomóc naszej młodzieży w spinaczce po dalszych szczeblach kariery zawodowej.
Podsumowując, podczas spotkania młodzi ludzie udowodnili, że są gotowi do działania i mają głowy pełne pomysłów, których nie zawahają się użyć. Po raz kolejny stali się oni źródłem inspiracji i pokazali, że chcieć to móc.
