Z okazji Dnia Edukacji Narodowej upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, zwyczajowo zwanego Dniem Nauczyciela, w dniu 14 października 2024 r. we wszystkich powiatowych szkołach i placówkach odbyły się uroczystości, podczas których Hieronim Kuryś Urzędujący Członek Zarządu skierował słowa uznania i złożył życzenia, gratulacje oraz podziękowania wszystkim pracownikom powiatowej oświaty w imieniu własnym, Zarządu i Rady Powiatu Wrocławskiego.
W tym uroczystym dniu Urzędujący Członek Zarządu Hieronim Kuryś odwiedził wszystkie powiatowe szkoły, aby spotkać się z kadrą szkół i osobiście wyrazić szacunek dla codziennych obowiązków i zaangażowania wszystkich tych, którzy swoją pracą w oświacie kreują wartości młodego pokolenia, podejmują inicjatywy, ukierunkowują i uczą właściwego spojrzenia na świat, jednocześnie przyjmując na siebie stale nowe wyzwania. Spotkania stanowiły również sposobność do podkreślenia wagi bardzo dobrej współpracy z dyrektorami szkół i deklaracji wsparcia ze strony Władz Powiatu. Była to również świetna okazja do rozmów nie tylko z Nauczycielami, ale również Uczniami i Wychowankami powiatowych placówek. W uroczystościach uczestniczyła także Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.
Niewątpliwą atrakcją były występy artystyczne z dużą dawką humoru w wykonaniu Uczniów oraz upominki wręczone wszystkim Nauczycielom oraz przybyłym Gościom. Nie zabrakło słodkich niespodzianek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. W tym uroczystym dniu Uczniowie klasy I Liceum w Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Sobótce przeszli otrzęsiny i zostali oficjalnie włączeni do braci szkolnej.
Ten szczególny dla wszystkich pracowników oświaty dzień stał się okazją do wręczenia nagród dla wyróżniających się Nauczycieli. W podziękowaniu za miniony rok pracy Starosta Powiatu Wrocławskiego Włodzimierz Chlebosz przyznał nagrody finansowe, które otrzymali:
Wspólnie z Dyrektorem MOW w Sobótce złożono również gratulacje z okazji przypadającego jubileuszu 35-lecia pracy pedagogicznej Bożenie Ungurian – Wicedyrektorowi Ośrodka.