Szanowni Mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego!
W dniu 20 maja 2020 r. Zarząd Powiatu Wrocławskiego, stosownie do przepisów art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 511 ze zm.), przekazał Radzie Powiatu Wrocławskiego „Raport o stanie Powiatu Wrocławskiego za rok 2019” (do pobrania poniżej).
Zapraszając do zapoznania się z lekturą Raportu, pragniemy poinformować, że zgodnie z przepisami art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 511 ze zm), nad przedstawionym Raportem przeprowadza się debatę, w której mogą brać udział Radni i Mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady Powiatu Wrocławskiego pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 300 osób. Zgłoszenie to powinno być złożone najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który została zwołana Sesja Rady Powiatu, podczas której ma być przedstawiony Raport o stanie Powiatu Wrocławskiego za rok 2019.
Szczegółowe regulacje dotyczące uczestnictwa i zabierania głosu przez Mieszkańców Powiatu Wrocławskiego w debacie nad Raportem, zostały określone w Uchwale Rady Powiatu Wrocławskiego Nr VI/55/19 z dnia 8 maja 2019 r. w sprawie szczegółowych wymogów Raportu o stanie Powiatu Wrocławskiego (do pobrania poniżej).
Debata nad przedstawionym Raportem o stanie Powiatu Wrocławskiego za rok 2019 odbędzie się na Sesji Rady Powiatu Wrocławskiego w dniu 4 czerwca 2020 r.
W związku z przedłużającym się stanem epidemii COVID-19 w Polsce oraz wynikającymi z tego powodu obostrzeniami, informujemy, że Sesja odbędzie się w trybie zdalnym - w formie wideokonferencji. Prosimy Mieszkańców zainteresowanych wzięciem udziału w debacie, aby złożyli wymagane wnioski z listami poparcia drogą elektroniczną na adres e-mail: biurorady@powiatwroclawski.pl.
Po złożeniu wniosku o udział w debacie nad Raportem, Pracownik Biura Rady Powiatu skontaktuje się z Państwem w celu uzgodnienia bezpiecznego wstępu na Sesję.