W dniu 8 stycznia, w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, na podstawie postanowienia prokuratury, policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili czynności polegające na przeszukaniu dwóch stanowisk pracy w Wydziale Komunikacji.
W dniu 12 stycznia Starostwo Powiatowe we Wrocławiu otrzymało informację o toczącym się postępowaniu względem dwóch urzędników zatrudnionych w Wydziale Komunikacji. Przy czym w stosunku do jednej z tych osób, na mocy postanowienia prokuratorskiego, został zastosowany środek zapobiegawczy polegający na zawieszeniu w wykonywaniu czynności służbowych w zakresie związanym z rejestracją pojazdów. Zastosowanie ww. środka zapobiegawczego związane jest z podejrzeniem, że osoba ta w okresie od stycznia 2016 r. do kwietnia 2024 r. przyjęła korzyści majątkowe i osobiste w zamian za ułatwienia w rejestracji pojazdów. Pracownik, którego dotyczy to postanowienie, zgodnie z przysługującym mu prawem, przebywa obecnie na zaległym urlopie wypoczynkowym. Po zakończeniu przysługującego mu urlopu, zgodnie z postanowieniem prokuratora, nie będzie mógł świadczyć pracy w zakresie rejestracji pojazdów.
Czynności podjęte przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu są elementem postępowania sprzed lat, prowadzonego przez organy ścigania. Wydział Komunikacji od dłuższego czasu współpracuje z właściwymi organami, na bieżąco przekazując wymagane informacje oraz dokumenty.
W zależności od dalszego przebiegu postępowania oraz postanowień i informacji przekazywanych przez organy prowadzące sprawę, podejmowane będą działania przewidziane obowiązującymi przepisami prawa.
Aktualnie urząd pracuje w normalnym trybie i zapewnia bieżącą obsługę mieszkańców.