W dniu 2 grudnia br. w Kamieńcu Wrocławskim odbyło się spotkanie-szkolenie Zarządu Powiatu Wrocławskiego na czele ze Starostą Romanem Potockim, Prezesami, Naczelnikami oraz Komendantami OSP z terenu Powiatu Wrocławskiego.
W spotkaniu ponadto wzięli udział Posłowie na sejm RP Agnieszka Soin i Paweł Hreniak, Zastępca komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu – mł. bryg. Michał Pięta, Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu – dh. Tomasz Stanowski, Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. Rozwoju – Jerzy Michalak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa UM we Wrocławiu – Agnieszka Sokołowska.
Powiat Wrocławski oprócz Starosty reprezentowali: Wicestarosta Andrzej Szawan, etatowy Członek Zarządu Wiesław Zając oraz Członek Zarządu Barbara Kosterska i Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu – Piotr Łysiak.
W trakcie swojego wystąpienia Starosta Powiatu Roman Potocki zwrócił uwagę na rolę jaką odgrywają strażacy ochotnicy w zakresie działań związanych z bezpieczeństwem publicznym obywateli powiatu wrocławskiego. Podkreślił ich zdecydowanie i gotowość do niesienia pomocy innym.
Na zakończenie tego spotkania wszyscy goście życzyli strażakom – ochotnikom wytrwałości w służbie, osobistej dumy i społecznego uznania.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki przekazał w imieniu Zarządu życzenia dla wszystkich uczestników spotkania.