W ubiegłym tygodniu odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz zaproszonych gości pod przewodnictwem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego.
W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej szczebla powiatowego i wojewódzkiego oraz służb i inspekcji takich jak: wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna, straż miejska, prokuratura, służba zdrowia, inspekcja pracy, nadzór budowlany, sanepid oraz weterynaria.
Powiat Wrocławski reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Chmurzyński, Wicestarosta - Andrzej Szawan, Członkowie Zarządu Powiatu: Barbara Kosterska i Wiesław Zając oraz radni powiatu.
Ponadto w spotkaniu udział wzięli burmistrzowie i wójtowie z powiatu wrocławskiego oraz dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
Posiedzenie poświęcone było omówieniu zagrożeń związanych z bezpieczeństwem publicznym obywateli powiatu w mijającym roku i a w szczególności z:
Na zakończenie spotkania podkreślono szczególną rolę współpracy między służbami i inspekcjami, ich zdecydowane i godne poświęcenia działanie, poparte wsparciem finansowym i rzeczowym Zarządu Powiatu Wrocławskiego, na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu.