18 maja 2020 r. odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Była to druga sesja w dniu wczorajszym i jednocześnie trzecia już sesja w formie wideokonferencji. Posiedzenie w sali sesyjnej otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego Piotr Chmurzyński.
Przewodniczący Rady przedstawił informację o sprawozdaniach dostępnych dla radnych w systemie eSesja, które w związku z pandemią koronawirusa nie będę prezentowane podczas posiedzeń, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.
Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki przedłożył Radnym sprawozdanie z obecnego stanu inwestycji i działań podejmowanych w okresie międzysesyjnym. Ponadto szczegółowo omówił bieżącą działalność Zarządu i Zespołu Zarządzania Kryzysowego w zawiązku z pandemią koronawirusa COVID-19, a także przedstawił aktualne dane dotyczące ilości osób objętych kwarantanną oraz chorych na terenie powiatu wrocławskiego.
W porządku obrad znalazł się także punkt w sprawie zmian budżetu Powiatu Wrocławskiego na rok 2020 oraz w sprawie zmiany uchwały w sprawie powierzenia Miastu Wrocław niektórych zadań publicznych należących do Powiatu Wrocławskiego.
Na zakończenie przedstawione zostały wnioski i oświadczenia.
Obrady XIV Sesji do zobaczenia na stronie www.esesja.tv.