Przez ostatnie kilka miesięcy trwania roku szkolnego 2020/2021 wiele form aktywności organizowanych przez grono pedagogiczne w środowisku szkolnym zostało zawieszone przez pandemię koronawirusa. Zajęcia szkolne jak i interakcje między nauczycielami i uczniami oraz samymi uczniami przeniosły się na płaszczyznę platform edukacyjnych. Wcześniej zaplanowane różne przedsięwzięcia aktywizujące uczniów na rzecz własnego rozwoju, rozwoju szkoły i społeczności lokalnej odłożono na później.
Pod koniec maja dzieci wróciły w szkolne mury. To bardzo dobry czas, aby przywrócić zajęcia, podczas których podopieczni zdobędą dodatkową wiedzę w formie zabawy i spotkań w terenie. Takie działania pełnią następujące funkcje: kształcącą, integrującą i rekreacyjno – rozrywkową. Wpisując się w powyższe działania, Powiat Wrocławski wspólnie z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, organizują dla uczniów klas 1-6 i nauczycieli szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego IX edycję warsztatów ekologicznych. Tym razem będą one miały miejsce na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Celem warsztatów, prowadzonych przez pracowników z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, jest między innymi zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców powiatu wrocławskiego, poprzez krzewienie wiedzy o walorach przyrodniczych naszego obszaru i zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przyrody. W ich trakcie dzieci będą miały okazję zwiedzić: skansen w podsobóckich Będkowicach, Kościółek w Sulistrowiczkach oraz Park Wenecja a także Przełęcz Tąpadła. W domu turysty „Pod Wieżycą” dzieci otrzymają posiłek i zostaną im wręczone prezenty. Podczas jednodniowych warsztatów przewiduje się zarówno zajęcia o charakterze teoretycznym, jak i praktycznym zachowując zasady reżimu sanitarnego. W tegorocznej edycji organizowane będą warsztaty w miesiącach wiosennych (maj – czerwiec) oraz jesiennych (wrzesień – październik).