W ostatnim tygodniu minionego roku w siedzibie starostwa miała miejsce szczególna uroczystość – pożegnanie Beaty Kopff-Żurawskiej, wieloletniej dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, która z dniem 31 grudnia 2022 r. zakończyła pracę w urzędzie.
Beata Kopff-Żurawska została zatrudniona w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu w 1999 roku i przez blisko 24 lata kierowała pracą Wydziału Architektury i Budownictwa, będąc szefem i mentorem dla kilku pokoleń urzędników. Od początku aktywnie tworzyła samorząd, budując jego solidne filary w obszarze rozwoju inwestycyjnego i gospodarczego powiatu wrocławskiego.
- Powiat Wrocławski wiele zawdzięcza Dyrektor Beacie Kopff-Żurawskiej. Bardzo dziękuję za Pani profesjonalizm, zaangażowanie i niezwykle efektywną pracę na rzecz naszego samorządu - mówił podczas spotkania starosta Roman Potocki.
Na uroczystości, obok starosty pojawili się także przedstawiciele Zarządu Powiatu Wrocławskiego w osobach wicestarosty Andrzeja Szawana i urzędującego członka Zarządu Wiesława Zająca. W tym szczególnym dniu dyrektor towarzyszyli również jej pracownicy oraz koleżanki i koledzy z jednostek organizacyjnych Powiatu Wrocławskiego. Były podziękowania, prezenty i specjalnie napisane na tę okazję wiersze. W ten symboliczny sposób przyjaciele i współpracownicy Beaty Kopff-Żurawskiej podziękowali nie tylko za jej dorobek pracy, ale przede wszystkim za bezinteresowną życzliwość, promienny uśmiech i koleżeńskie wsparcie.
W licznych wystąpieniach wielokrotnie podkreślano ogromną wiedzę i doświadczenie dyrektor Beaty Kopff-Żurawskiej. Jej profesjonalizm był powszechnie znany i doceniany. Nie bez powodu zasłużyła na miano „Przyjaciela Biznesu”, nadane jej przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sławomir Hryniewicz, który jednocześnie jest radnym powiatowym i przewodniczącym Rady Biznesu Powiatu Wrocławskiego, podczas spotkania nawiązał do tego wyróżnienia w swoim wystąpieniu, podkreślając jak nieocenionym i ważnym partnerem dla biznesu była dyrektor Beata Kopff-Żurawska.
Odchodząc na emeryturę, Beata Kopff-Żurawska zostawia po sobie ogromny dorobek, nie tylko w postaci tysięcy wydanych decyzji i wielu szczęśliwie sfinalizowanych inwestycji, ale przede wszystkim w postaci ogromnego kapitału wiedzy, z którym podzieliła się ze swoimi pracownikami. Ta wiedza, zwłaszcza zarządcza, będzie nieocenionym wsparciem dla jej następcy – z dniem stycznia 2023 r. stanowisko nowego dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa obejmuje dr Irena Cieśla, dotychczasowa zastępczyni dyrektora wydziału i jego wieloletni pracownik. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!