Powiat Wrocławski -

naglowek_logo.png bf217cc44c2a2f695febf9d24dd6f864
Poniedziałek, 20-11-2017
Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
x
Zapytaj Starostę
Administrator , Wyświetleń: 269656
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Starosta
Roman Potocki
tel.:71 72 21 700
fax 71 72 21 706
 
ul. T. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław


REGULAMIN
 1. Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
 2. Pytanie proszę przesłać za pomocą formularza kontaktowego (dostępny poniżej pod napisem "Komentarze"), podając pseudonim/imię i treść pytania/komentarza i zatwierdzając go poprzez "Dodaj komentarz".
 3. Użytkownik wyraża zgodę na publikację imienia oraz treści pytania na stronie internetowej www.powiatwroclawski.pl
 4. Pytanie powinno być precyzyjne, w formie 1-2 zdań.
 5. Pytania są publikowane w wersji nadesłanej, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
 6. Odpowiedź odnosi się wyłącznie do pytania i jest udzielana w zakresie zadań realizowanych przez powiat.

  Uwaga! Nie publikujemy uwag ani komentarzy dotyczących funkcjonowania urzędów, które nie podlegają władzy starosty, jak np. urząd pracy, urząd gminy, policja, służba zdrowia itp.

  Rubryka ma służyć dobrej komunikacji starosty z mieszkańcami w sprawach związanych z zadaniami naszego powiatu. 

 7. Odpowiedź na najczęściej zadawane pytania jest publikowana na tej stronie lub jeśli internauta sobie tego nie życzy, wysyłana na podany przez niego e-mail.
 8. Termin udzielenia odpowiedzi jest uzależniony od liczby napływających pytań oraz stopnia ich skomplikowania.
 9. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, przesyłanie tekstów zawierających groźby lub obraźliwe wypowiedzi o konkretnych osobach (rubryka jest moderowana).
 10. W przypadku złamania powyższych zakazów pytanie nie będzie publikowane, a odpowiedź na nie nie będzie udzielona.
 11. Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania często powtarzane. Proszę przejrzeć poprzednie wypowiedzi, ponieważ wielu Użytkowników porusza w swoich pytaniach te same tematy.
Wyślij na Facebooka
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Filtruj komentarze
Zadane pytania (48)
grafika
First page
1
Last page
2017-08-22 13:06:32 Ania Cz
Postawienie wiaty
Witam Interesuje mnie postawienie wiaty drewnianej przy budynku(bliźniak) na betonowym fundamencie (4m x 5m) 20m2 z wykorzystaniem na garaż ( będzie zamontowana brama garażowa) oraz wiaty drewnianej otwartej ( 3m x 5m) 15m2. Powierzchnia działki to 487m2. Czy musze zgłaszać ten fakt do Starostwa? Moja miejscowość podlega pod Starostwo powiatowe we Wrocławiu. Pozdrawiam Ania
2017-09-01 08:39:08 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na Pani maila informuję, że zgodnie z art.29 ust. 1 pkt 2c ustawy Prawo budowlane, wiaty o powierzchni zabudowy do 50m2, sytuowane na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000m2 powierzchni działki, nie wymagają zgłoszenia ani pozwolenia na budowę.

Z treści Pani pytania, można jednak wywnioskować, że jeden z planowanych obiektów ma być budynkiem garażu, bo z opisu wynika, że ma być „zamontowana brama garażowa”. W tym przypadku (zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2) oraz art. 30 ust.1 pkt 1) ustawy Prawo budowlane), budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i oranżerii (ogród zimowy) o powierchni zabudowy do 35m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki, wymaga dokonania zgłoszenia do właściwego starosty, jako organu administracji architektoniczno-budowlanej.

2017-08-21 09:09:04 alexsobon@gmail.com
Przekształcenie domu w lokal usługowy
Witam, Jestem w trakcie przygotowań do otwarcia żłobka. Żłobek ma sie miescic w domu jednorodzinnym w zabudowie szeregowej, z podpisana umową dzierżawy. Czy jako najemnca musze zgłosic przekształcenie budynku mieszkalnego w lokal usługowy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Aleksandra
2017-08-28 14:51:08 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na ww. pytanie informuję, że zgodnie z art. 71 ust. 2 ustawy Prawo budowlane zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia organowi administracji architektoniczno budowlanej z wyjątkiem zmiany sposobu użytkowania, przy realizacji której wykonywane są roboty budowlane (przebudowa) objęte obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę.

Zgłoszenia robót lub uzyskania pozwolenia na budowę (przebudowę) może dokonać właściciel budynku lub  najemca za zgodą właściciela budynku.

Opis procedury zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części i opis procedury uzyskania pozwolenia na budowę (przebudowę), wraz z odpowiednimi drukami do pobrania, zamieszczony jest na stronie powiatu wrocławskiego w zakładce: Mieszkańcy/Co i gdzie załatwić w starostwie/Budowa, przebudowa, rozbiórka.

2017-07-10 21:12:13 Anna Pulikowska@wp.pl
Budowa garażu w mieście na zamieszkałej działce
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy mogę postawić na zamieszkałej działce we Wrocławiu garaż o powierzchni 35m2. Na działce o powierzchni 649m2 stoi budynek mieszkalny, jednorodzinny. Interesuje mnie czy w przypadku budowy garażu muszę przechodzić całą skomplikowaną procedurę zamieszczoną na stronie Starostwa Powiatowego a dotyczącą budowy domów wielo i jednorodzinnych. Gdzie mogę zasięgnąć informacji na temat pozwoleń na budowę garażu? Serdecznie pozdrawiam.
2017-07-17 15:10:33 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na pytanie z dnia 10 lipca 2017 r. dotyczące budowy garażu na działce we Wrocławiu, informuję, że Powiat Wrocławski obejmuje swoim zasięgiem gminy: Sobótka, Mietków, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Żórawina, Siechnice, Czernica oraz Długołęka. Mając powyższe na uwadze, w celu uzyskania informacji w zakresie budowy garażu na działce we Wrocławiu, proszę zwrócić się z tym pytaniem do Urzędu Miejskiego Wrocławia.

2017-06-28 14:17:18 elissa
drogi
Dzień dobry, uprzejmie proszę o informację kto odpowiada za utrzymanie czystości na drodze w Gminie Długołęka, w miejscowości Kiełczów - droga główna Wrocławska? Pozdrawiam elissamag@gmail.com
2017-08-01 07:49:16 Starosta Powiatu Wrocławskiego

Uprzejmie informuję, że ulica Wrocławska w Kiełczowie stanowi część drogi powiatowej nr 1920D, zarządcą drogi jest Zarząd Powiatu Wrocławskiego. W dniach od 27 czerwca do 4 lipca br. pracownicy Obwodu Drogowego w Sulimowie wykonali kompleksowe sprzątanie przedmiotowego odcinka drogi, usuwając piasek zalegający przy krawężnikach, na ścieżce pieszo-rowerowej, chodniku oraz zatokach autobusowych. Wyczyszczono także wszystkie wpusty uliczne.

2017-06-22 15:59:47 Dziękuję
Licencja na przewóz rzeczy
Proszę o informację w następującej kwestii: Posiadam prawo jazdy kategorii A,B,C. W pracy zawodowej używam prawa jazdy kat. B oraz uprawnienia na przewóz materiałów niebezpiecznych (przewóz i dystrybucja gazu propan butan). Czy będąc jednocześnie posiadaczem kat. C jestem zobowiązany oprócz okresowego szkolenia i egzaminu na przewóz materiałów niebezpiecznych ukończyć szkolenie i uzyskać licencję na przewóz rzeczy? Nadmieniam, że nie jestem przedsiębiorcą, pracuję jako kierowca w firmie zajmującej się dystrybucją materiałów niebezpiecznych.
2017-06-27 14:17:27 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 22 czerwca 2017 r. dotyczące licencji na wykonywanie przewozów rzeczy, informuję, że zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 1907 ze zm.) tylko podjęcie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego wymaga uzyskania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy.

Kierowca wykonujący przewozy drogowe jest zwolniony z powyższego obowiązku o ile nie wykonuje działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.

2017-06-06 11:43:59 Marek
Zezwolenie na odprowadzenie deszczówki z domu jednorodzinnego
Uprzejmie proszę o informację, gdzie mam się zwrócić o wydanie warunków na odprowadzenie deszczówki do rowu melioracyjnego na granicy Dobrzykowic i Krzykowa. Pozdrawiam Marek
2017-06-13 08:59:06 Starosta Powiatu Wrocławskiego

O ile właścicielem gruntu pod rowem melioracyjnym jest Skarb Państwa a gospodarującym zasobem Starosta Powiatu Wrocławskiego, z wnioskiem należy się zwrócić do Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
Wzór wniosku o zezwolenie na odprowadzanie wód opadowych do rowu melioracyjnego znajduje się na stronie Powiatu Wrocławskiego:
http://www.powiatwroclawski.pl/strona-1185-zezwolenia_na_zakladanie_2.html
Proszę o podanie informacji wymaganych we wniosku oraz załączenie kopii mapy zasadniczej z zaznaczonym przebiegiem rurociągu odprowadzającego wody oraz lokalizacją wylotu.

2017-05-11 14:30:58 Agnieszka Kopczynska
Zaświadczenie stwierdzające czy działka leży na obszarze objętym uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty wydaną na podstawie inwentaryzacji stanu lasów (art 19 ust. o lasach).
Witam, Celem sprzedazy dzialki znajdujacej sie w obrebie gminy Dlugoleka potrzebuje Zaświadczenie stwierdzające czy działka, nr..., obręb...., położna w miejscowości ...., leży na obszarze objętym uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty wydaną na podstawie inwentaryzacji stanu lasów (art 19 ust. o lasach). Czy jest jakis dostepny formukarz i w jaki sposob moge takie zaswiadczenie pozyskac? Dziekuje pozdrawiam
2017-05-22 08:22:25 Starosta Powiatu Wrocławskiego

Gotowy formularz jest dostępny w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, ul. Kościuszki 131 w pokoju 233, piętro II, ale w zasadzie jego treść została zawarta w Pani pytaniu, należy jedynie dopisać nr działki, obręb ewidencyjny oraz gminę, w której dana działka się znajduje. W treści wniosku należy przedstawić swój interes prawny w urzędowym potwierdzeniu określonych faktów lub stanu prawnego.  Aby uzyskać takie zaświadczenie należy dołączyć do wniosku potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł (PKO Bank Polski S.A. Nr 82 1020 5226 0000 6102 0417 7895 lub opłacić w naszej kasie znajdującej się na parterze w siedzibie Starostwa) i złożyć w Wydziale Obsługi lub przesłać na adres Starostwa Powiatowego we Wrocławiu (50-440 Wrocław, ul. T. Kościuszki 131). Zaświadczenie wydawane jest w terminie do 7 dni od złożenia wniosku.

2017-04-13 15:55:20 Marcin
Pozwolenie na budowę
Proszę o informacje na jakiej podstawie urzędnik w Pana urzędzie może mówić że i tak odmówi budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego choć jest on zgodny z ustaleniami mpzp. Czy w Pana urzędzie sprawy załatwia się słownie i nawet nie trzeba składac wniosku o pozwolenie na budowę? Skąd Pana urzędnik może wiedzieć ze dany inwestor złoży zły projekt i na zła działkę bez posiadania dokumentów.
2017-04-27 08:36:01 Starosta Powiatu Wrocławskiego

Opisana przez Pana sytuacja jest przedstawiona w sposób uniemożliwiający szczegółowe zbadanie niniejszej sprawy. Jeżeli uważa Pan, że urzędnik Starostwa Powiatowego we Wrocławiu wykonuje swoje zadanie nienależycie, może Pan złożyć w tej sprawie skargę w rozumieniu działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 z późn. zm.). Jednocześnie należy mieć na uwadze, że zgodnie z § 8 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków, skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.

2017-03-16 13:25:05 Darek
Rejestracja w miejscu zamieszkania
Jestem zameldowany w woj. Świętokrzyskim, a mieszkam we Wrocławiu. Chcę kupić samochód i zarejestrować go właśnie we Wrocławiu. Czy jest to możliwe i jakie są warunki?
2017-03-20 12:30:14 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję: rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu dokonują mieszkańcy powiatu wrocławskiego. Natomiast mieszkańcy miasta Wrocławia rejestrują pojazdy we właściwym dla siebie urzędzie Miasta Wrocław. Przy rejestracji zgodnie z miejscem swojego zamieszkania należy przedłozyć: umowę kupna, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeżeli była wydana), aktualne OC, tablice rejestracyjne, dowód osobisty, zaświadczenie z gminy o zamieszkaniu lub stosowne oświadczenie o miejscu zamieszkania.

2017-03-13 13:33:56 Daniel
Drogi powiatowe
Witam serdecznie mam pytanie .Mieszkam w Wilczycach przy ul Wrocławskiej niedawno były wykonane chodniki ale przed moją posesja została w jezdni nierówność w której zbiera się ogromna ilość wody która wychlapywana jest przez pedzace samochody wprost na mojąbramę wjazdowa i furtkę po każdym deszczu muszę bardzo uważać przy wychodzenia z posesji aby nie zostać ochlapanym a drugą sprawą są auta ciężarowe które kiedy wpadają w tą dziurę to trzęsie się cały dom jest to nie do zniesienia Proszę o odpowiedź zgladzalem w gminie ale od roku cisza
2017-05-10 08:24:17 Starosta Powiatu Wrocławskiego

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że przeprowadzona wizja w terenie nie pozwoliła jednoznacznie stwierdzić, której posesji dotyczy. Prosimy o podanie dokładnego adresu, pod którym występują opisane w zapytaniu niedogodności.

First page
1
Last page
zapytaj_staroste.jpg f146c5a512b383a40665205a44f09385 zagrozenia.jpg 479a667cbd7d95f247725d7cbf7c9731 komunikacja.jpg dca79437d7e4d3306c623c8802d9d6b7 przetargi.jpg efe516ce3aadb98ea9c5d2cd698e4761 strategia_rozwoju.jpg 2fb93c70b2338548aa3571bee76671c7 zainwestuj_w_wypoczynek.jpg 6e674446505530a90e9299400317c24a wspolpraca_zagranicza.jpg 779a41ace9d5a7db9dbd709a0b823eab iso.jpg 57ebc37ec7130b481abe8aaea72195cd
ban1.jpg 17b869e24079fec4382977b7885f6f75 ban2.jpg fce7d743273830691386a5302c630b71 ban3.jpg 0bac60a9ac40f4587bcb1c0440729bcc ban4.jpg 0bb38d48cee9485da0cda937f04a816b ban5.jpg 883a985b243fc805bbfacf111924d463