naglowek_logo.png 1964b7023f8886017138069ee5ce7da3
Poniedziałek, 23-09-2019
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY, TRADYCYJNY WIENIEC DOŻYNKOWY POWIATU WROCŁAWSKIEGO" ROZSTRZYGNIĘTY!
06 / 09 / 2019, , Wyświetleń: 913

5. września 2019 r.  odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która rozstrzygnęła konkurs na „Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy Powiatu Wrocławskiego”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych oraz promocja walorów polskiej wsi, a także uhonorowanie wieńców dożynkowych z Powiatu Wrocławskiego oraz wyłonienie najpiękniejszego z nich.

Do konkursu zgłoszonych zostało 8 wieńców. Zgodnie z regulaminem oceniano: nawiązanie do tradycji w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki wykonania, różnorodność użytych materiałów, walory estetyczne oraz ogólny wyraz artystyczny. Tegoroczna edycja konkursu zakładała, podobnie jak w roku ubiegłym, ocenę wieńców na podstawie fotografii przedstawiających ogólny wygląd wieńca dożynkowego oraz detale.

Wszystkie zaprezentowane wieńce zostały wykonane bardzo starannie, nierzadko zaskakując pomysłowością wykorzystanych materiałów i sposobami ich wyeksponowania.
W związku z tym każdy z nich został nagrodzony. W tym roku Komisja Konkursowa przyznała dodatkowe nagrody pieniężne dla każdej delegacji wieńcowej.

Zwycięzcy konkursu na „Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy Powiatu Wrocławskiego”:

I miejsce: Gmina Kąty Wrocławskie, Sołectwo Kozłów